Kia nás velmi mile překvapila svým novým modelem Stinger, všichni totiž víme, že Kia nepatří mezi vysoce prestižní značky jako je BMW nebo Audi, tudíž od ní nebyly očekávány příliš výkonné stroje. Kia ale nejspíš chtěla zaujmout něčím novým, a představila model Stinger. Čím se tento vůz může chlubit?

Sériový model Stinger má ve verzi GT v útrobách dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,3 litru, který na kola posílá mohutných 272 kW (370 koní) a 510 Nm. Ty mohou mířit na zadní nebo všechna kola přes osmistupňový automat a zajistí akceleraci na stovku za 5,1 sekundy a maximální rychlost až 270 km/h. To jsou sakra dobré parametry nejen na Kiu, však přes 250 km/h jede bez odstranění omezovače jen minimum aut.

Nebude to ale jediná verze k dispozici. Jako Stinger bez GT bude vůz k mání též s oním dvoulitrovým turbem o výkonu 190 kW (258 koní) a točivým momentem nanejvýš 352 Nm. Také v tomto případě bude výkon mířit na zadní nebo všechna kola (dle volby) přes osmistupňový automat. kia informovala, že v budoucnu se můžeme těšit i na dieselový motor.

Bude tento vůz stejně zajímavý v reálu, tak jako na fotkách?

Sdílejte