Že jsou Škody nudné? Ta, kterou vám nyní představíme, určitě do kategorie nudných nespadá. Škodovkám se mimořádně daří, jejich progres je pořád větší. Jen v minulém roce se prodalo více než milion vozů. Model, který vám teď opíšeme, je úplný vrchol rychlosti a komfortu, který můžete od Škody dostat.

Jistě si dovedete představit, že takovýto špás není rozhodně laciný. Pojďme si tedy nakonfigurovat naši luxusní Škodu. Jedná se o model Superb SportLine, který začíná na částce 856 900 Kč. To je jenom motor 1.4 TSI. Nejsilnější motor na výběr je 2.0 TSI s výkonem 280 koní, pohonem 4×4 a 6-stupňovým automatem. Když zvolíte tuhle variantu, cena vám poskočí na 1 105 900 Kč. A to jsme ještě nezačali s doplňkovou výbavou. Za elegantní žlutou (nebo zlatou?) barvu s názvem Dragon Skin si připlatíte 22 900 Kč. Za sportovní litá kola Vega si zaplatíte 10 200 Kč. Když si z doplňkové výbavy vyberete prakticky všechno (nezávislé topení, adaptivní tempomat, bezklíčové odemykání a spoustu dalších věcí), cena vaší Superbky se vyšplhá až na závratných 1 400 000 Kč. To je za Škodu pořádná suma peněz, nemyslíte?

Jak jsme ale zmínili na začátku, tohle je to „nejbrutálnější“ co můžete od Škody dostat. Stovku uděláte za 5,8 sekundy, maximálka je elektronicky omezena na 250 km/h. To jsou figury dostatečné na poražení superaut z 80-tych let (video pod článkem). Pokud vám ani tohle nestačí, Škoda uvažuje nad produkcí Superbu RS, který by měl zcela určitě více než 300 koní. Superb je zatím jediný model, který se dá koupit s paketem SportLine. V galerii pod článkem je detailně zachycen tenhle krásný model s vyzývavou barvou. Líbí se vám?

Sdílejte