Když se klempíř pustil do kontroly bočních dveří, nemohl uvěřit tomu, co našel pod silnými nánosy tmelu. To, čím byl prostor dveří vyplněn ho šokovalo.
Při koupi ojetého vozu se spousta z nakupujících zaměřuje na to, aby vůz nebyl bouraný. I vůz, který by měl skončit na vrakovišti ale občas prodejci nechají opravit k nepoznání a udávají, že automobil je v top stavu. Nemusí tomu ale tak být. Karosáři a klempíři, kteří se zabývají opravami automobilů, by mohli vyprávět. S jedním velmi úsměvným případem se setkal klempíř, který zveřejnil svou zkušenost ve videu na sociálních sítích.
Bouraná auta – riziko, nebo příležitost?
Na to, zda do bouraného auta jít, či jej v autobazaru přehlížet existuje velké množství názorů. Pokud se jedná o poškození vnější části vozu, tedy odřeniny, přelakovaná kapota, víko zavazadlového prostoru a jiné, nezaměřujte se pouze na to, zda byl díl měněný, přelakovaný, či nikoliv. Důležité je si ověřit, zda povrchové poškození byla jediná újma, ke které automobil přišel. Statistiky Cebia ukazují, že i automobilu v provozu cca do tří let mají v průměru až 2 přelakované části karoserie.
Od automobilů s povrchovými vadami nemusíte zbytečně dávat ruce pryč. Můžete tak koupit výhodně automobil, kterého se ostatní obávají. U automobilů, které ale zažily velkou dopravní nehodu, je riziko, že budou poškozeny nosné a bezpečnostní prvky, motor, nápravy či jiné důležité části, jejichž už současné poškození může mít při další nehodě fatální následky. Zkontrolujte si také konstrukci, protože i prohnuté sloupky můžou napovědět, zda dát od automobilu ruce pryč.
Klempíř stavitel
To, že se někteří prodejci snaží opravit a dát dále do oběhu auto zralé na odpis je poměrně běžné. Klempíři ale v těchto případech nemají úplně jednoduchý úkol. Dát auto do provozuschopného stavu v co nejmenších nákladech může být opravdu výzva. Nezřídka se v servisech setkají technici s případy vozů s neznámým původem, na kterých je více části neoriginálních, než těch původních. Tmel, který vyrovnává povrch bouraného auta je považován za jednoho z nejlepších pomocníků při takových opravách.
O zajímavý případ se podělil jeden uživatel na sociálních sítích. Klempíř, který opravoval automobil z videa zjevně tmel nakoupil ve výhodném balení, a proto se rozhodl dveřím, které by jinak už skončily na vrakovišti, dát ještě jednu šanci. Prázdný prostor ve dveřích nejdříve vyplnil něčím, co vypadá jako piliny a celé dveře pak zajistil velkým množstvím tmelu. Když se klempíř rozhodl podívat, jakým způsobem byly opraveny podivně vyhlížející dveře, nevěřil vlastním očím.
Co na tento kuriózní případ říkáte?