Čelní srážku dvou aut se podařilo odvrátit, viník kolize byl potrestán sprškou zvířecích výkalů.
Zvířecí trus má na kapotě auta občas asi každý, zejména ten, kdo pravidelně zaparkuje pod stromem. Odstranit nežádoucí nános není jednoduché, zejména po zaschnutí a zatvrdnutí. Při zanedbání vyčištění hrozí trvalé poškození laku karoserie. Tohle je ale zcela jiný případ. Své o tom, jak náročné je odstranit zvířecí výkaly z karoserie auta, ví italský řidič kombi značky Audi, který se rozhodl předjíždět ve zcela nevhodném okamžiku.
K čelnímu nárazu chyběly centimetry
Jak vyplývá ze zprávy policie města Reno Galliera, situace odstartovala tím, že řidič Audi začal riskantně předjíždět ve chvíli, kdy se v protisměru blížilo nákladní auto. Aby řidič náklaďáku zabránil střetnutí, začal razantně brzdit. Tak razantně, že náklad, který vezl na korbě, setrvačností vypadl ven a zasypal silnici. A také auto řidiče, který kolizi způsobil.
Dalo by se říct, že lepší mít na kapotě náklad hnoje než třeba náklad cihel či lešenářských trubek, to je určitě pravda. Nicméně z fotek, které policie zveřejnila na svém facebookovém profilu je patrné, že nešlo malou hrstku zvířecích výkalů, kterých se zbavíte vlhčeným ubrouskem. Na auto a na silnici dopadlo několik desítek kilogramů „voňavého“ biologického materiálu.
Kolize se obešla bez zranění, řidič Audi, viník celého incidentu,“ jen se štěstím nezpůsobil fatální dopravní nehodu, způsobil si však způsobil nemalé náklady. O tom, kolik stojí hromada hnoje můžeme jen s trochou nadsázky spekulovat a odhadem půjde o pár eur za metrák. Vyčištění silnice už tak levná a jednoduchá procedura není. A odstranění páchnoucího materiálu ze spár mezi díly, z mřížky chladiče a motorového prostoru, kam hnůj jistě pronikl, také ne. Kompletní sanace karoserie, leštění a detailingu, může vyjít v přepočtu na pár desítek tisíc korun.