Student autoškoly přišel na řidičské zkoušky. Komisař to nevydržel a po chvíli ho odvezl rovnou na policii

Získání řidičského průkazu vyžaduje čas a přípravu, většina z nás zároveň nechce cokoli podcenit. Tím spíš šokuje jednání muže z našeho článku.

i Zdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Řidičský průkaz je pro mnohé z nás jedním z nejdůležitějších osobních dokumentů. V podstatě na úrovni občanského průkazu nebo pasu. Stejně cenný, stejně potřebný. Bez řidičáku jsme jako bez ruky. Pokud jej nemáte, vždy jste nuceni se o svoji cestu dělit s někým jiným. Jste „odsouzeni“ ke spolujízdě, k MHD, k tomu, jestli vás někdo vyzvedne (nebo také nevyzvedne). Řidičský průkaz a vlastní vůz jsou naprostým základem pro běžné a pohodlné fungování, alespoň pro většinu z nás.

Jeden z nejcennějších dokumentů někdo dobrovolně „pohřbí“

Není tedy divu, že se na zkoušku k získání řidičského průkazu chceme připravit co nejlépe. Strávíme čas nad teorií, kdo neumí řídit, stráví neméně času s praxí. Řešíme docházku na kurzy, žádáme rodinné příslušníky nebo partnery o klid na výuku.  To vše stojí čas – a hodně času. Každý chce složit zkoušku a chce ji složit napoprvé. Nejen, že si ušetří další nervy, ale ušetří především peníze.

iZdroj fotografie: Ministerstvo dopravy

Tím spíš nedokážu pochopit, když někdo celé toto úsilí „hodí za hlavu“ způsobem, kterým si navíc zásadně zkomplikuje jakékoli další řízení auta. Neb mne nenapadá jiný příměr pro někoho, kdo jde složit závěrečné zkoušky na řidičák (včetně jízd, pochopitelně) a přijde tam pod vlivem alhokolu. To by jeden brečel. Nebo se nakonec možná i smál. Tak se na toho specialistu pojďme podívat společně.

Arogance na druhou se nesetkala s pochopením

Stalo se v Polsku ve městě Krosně. 30letý muž se dostavil podle předvolání, vše probíhalo zpočátku velmi dobře, vše se mu dařilo. Problém začal, když zkoušející ucítil alkohol. Neváhal ani minutu a jal se okamžitě přesvědčit o svém úsudku. Oni alkotestery speciálně v těchto kancelářích mívají, řízení vozidel různými lidmi je tam na denním pořádku. Po chvíli byla tedy zkouška přerušena a zkoušející odvezl stážistu na policejní služebnu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výsledek? 0,7 promile alkoholu v krvi. Jak správně podotýká polská policie, jízda s takovou koncentrací alkoholu v těle je podle polských zákonů trestným činem. Třicetiletý muž ale neskládal zkoušky k řidičskému průkazu poprvé. Předtím o něj totiž přišel – ano, za řízení pod vlivem alkoholu, máte pravdu. Neskutečné. Aktuálně mu hrozí vysoká pokuta a až dva roky vězení. A pochopitelně – na něco jako řízení auta může na hodně dlouhou dobu zapomenout.

Někoho takového pochopit chce značnou dávku empatie

Nedovedu pochopit, co se skrývá za šedou kůrou mozkovou dotyčného jedince. Kdysi se tradoval vtip, že vám nikdo nemůže vzít řidičák, který nemáte. Možná tento hrdina vycházel přesně z tohoto předpokladu? Možná si potřeboval dát ráno „něco na odvahu?“ Vtipy stranou. Co si o tom myslíte? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Dokážete pochopit myšlenkové pochody někoho takového?

Zdroj: Policie
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Michal Sztolár je novinářem webu AutoŽivě.cz od dubna 2022. V předchozí více než dvacetileté praxi se věnoval zejména problematice dovozu ojetin a jejich vlivu na vozový park ČR, konstrukci automobilů a postupnému přechodu od funkčních a technicky precizních k řešením méně dokonalým, avšak splňujícím normativy EU. Aktuálně se specializuje na automotive jako výrobní obor, porovnávání užitné hodnoty starších a nových vozů stejně jako na aktuální problémy, spojené s nezvládnutým přechodem k elektromobilitě.

Zobrazit další články