Odborníci varují před 5 výbušnými věcmi, které by se v létě neměly uchovávat v autě

                   

Nejenom, že nás varuje policie před tím, že naše auto není trezor a že bychom v něm neměli nechávat cennosti. Také tu jsou názory expertů na bezpečnost, které varují před faktem, že některé věci v našem voze mohou explodovat a způsobit požár. S přicházejícím létem jsou jejich varování aktuální více než kdy jindy. Co tedy v autě nezapomínat?

Zapalovač

První věc, kterou ve voze nenechávat, je zapalovač. Ve slunečních dnech, kdy teplota ve voze stoupá, může být nekvalitní plynový zapalovač zdrojem možného výbuchu. To proto, že se plyn začne rozpínat a obal zapalovače to nevydrží. Proto ho raději při opuštění vozu mějte u sebe.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kanystr s benzínem

Mnoho lidí využívá nízkých cen pohonných hmot a tankují si do kanystru. Ten byste však neměli nechávat v autě. Zvláště, pokud nejde o kvalitní kanystr, určený pro převoz pohonných hmot. Zatímco ty kvalitní většinou nejsou problém, tak různé pochybné kanystry, nebo dokonce PET lahve, ve voze rozhodně nenechávejte. Hrozí řada rizik včetně toho, že vám shoří celé auto.

Těkavé látky

Tento problém se týká různých řemeslníků, kteří ve svém voze převážejí řadu těkavých látek. Nejenom, že v neodvětrávaném interiéru mohou být nebezpečné výpary z daných látek. Také pochopitelně hrozí i to, že se mohou vznítit a celý automobil skončí za pár vteřin v plamenech.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Barvy v plechovkách

Jejich převoz se týká nejenom řemeslníků, ale každého, kdo plánuje malování nebo natírání. Pokud barvy ve voze zapomenete, je to velký problém. Teplota stoupá a to může vést dokonce i k jejich explozi. K požáru sice nedojde, ale vyčistit interiér od vybuchlé barvy je doslova nemožné.

Plynové lahve

Mnozí je potřebují ke svému sporáku, ale třeba ke svému grilu. Pokud jste plynové lahve, lidově řečeno plynové bomby koupili, po příjezdu je vyndejte z auta. Jinak můžete riskovat řadu problémů. Ne, že by nádoba sama o sobě nebyla zabezpečena, ale mnohdy je rizikem drobná netěsnost, plyn uchází a následně se hromadí. A k výbuchu následně není daleko.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články