Jak jsem vybíral pojištění auta, aby mě nevyšlo na majlant

                   

Před několika dny jsem si koupil automobil, ovšem ještě jsem neměl sjednané povinné ručení, a proto jsem hledal vhodnou pojišťovnu. Sjednávat levnou variantu je nesmysl, protože ve smlouvě pak není zahrnuto všechno důležité, pojistné krytí je nízké a podobně. Spíše jsem hledal nějaký kompromis mezi kvalitou a cenou.

V současné době se mi nejvíce zamlouvá, že spousta pojišťoven funguje v online prostředí, a tak už nemusím chodit nikam na kamennou pobočku. Všechno vyřídím přes internet, ať už se jedná o povinné ručení, nebo havarijní pojištění. Smlouvu posílají pojišťovny na e-mailovou adresu a zelenou kartu poštou.

Zvýhodněné nabídky jen na internetu

Pojišťovny mají připravené různé slevové akce, ovšem většinou je nabízejí právě přes internet. Sice mi v autobazaru nabízeli možnost sjednat si pojištění auta rovnou, nicméně odmítl jsem, protože většinou jejich „výhodnější“ produkty nakonec výhodnější nejsou.

Zvažoval jsem, jestli si sjednat jen povinné ručení, nebo i havarijní pojištění. Jelikož jsem si koupil zánovní vozidlo, které má najeto jen 45 830 kilometrů a bylo vyrobeno v roce 2018, tak jsem se rozhodl pro obě možnosti. Přece jen, automobil mi bude stávat i na veřejných parkovištích a člověk nikdy neví, jestli mu ho nějaký vandal nepoškodí.

Havarijní pojištění i na škrábance

Ve městech je někdy automobil tak trochu jako otloukánek. Škrábance, odřeniny, promáčknutí. Obával jsem se těchto nehod, od nichž viníci často odjedou, a proto jsem věděl, že havarijní pojištění mi prostě nesmí chybět. Vztahuje se totiž i na škrábance a boule, které provedou neznámí viníci.

Chcete najít vhodné řešení pro hledání ideální pojistky? Já jsem použil srovnávač https://kalkulackapojisteni.com, který mi se vším pomohl. Porovnal jsem ceny a podíval jsem se, co dané nabídky zahrnují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články