Policie měřila rychlost cyklistů na cyklostezce, donutila je k tomu jejich neukázněnost

                   

Jízda na kole vždy patřila k jednomu z nejoblíbenějších sportů, který lidé ve svém volném čase provozovali. Zároveň ale v posledních letech, vlivem velkého nárůstu dopravy, se tato volnočasová aktivita stala poměrně nebezpečnou, zejména ve velkých městech. Řešením se ukázaly být cyklostezky, které začaly vznikat nejprve právě ve velkých městech a později i v jejich okolí. Epidemie koronaviru, která svět letos na jaře zasáhla, se dotkla mnoha oblastí našeho života, překvapivě i cyklistiky.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Cyklostezka rušnější než silnice

V souvislosti s koronavirem totiž mnoho lidí začalo kolo využívat i jako prostředek k dopravě do zaměstnání, neboť tento způsob jim umožnil vyvarovat se potenciálního nebezpečí nákazy, které představuje hromadná doprava. Cyklostezky tak ožily ještě více, a to nejen v odpoledních, ale i v ranních hodinách.

Více lidí na cyklostezkách a spěch do práce s sebou ale přinášejí problémy, a tak se dokonce na některých místech musela do kontroly cyklostezek zapojit i policie. Příkladem je policie v kanadském Torontu, která na jednu z frekventovaných místních cyklostezek musela umístit radar, který dohlížel na to, zda cyklisté respektují maximální povolenou rychlost na této cyklostezce, která činí dvacet kilometrů v hodině.

Ochrana, nebo zbytečné plýtvání?

Policisté byli k tomuto neobvyklému činu donuceni poté, co většina cyklistů, zejména těch, kteří využívají elektrokola, maximální rychlost, na kterou je upozorňovaly značky, nerespektovala. Vzhledem k tomu, že se jedná o nepřehledné místo, začala být cyklostezka v některých hodinách velmi nebezpečná.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Policisté se tedy na toto místo několikrát vydali i s rychlostním radarem a výsledky, které prokazovaly, že většina cyklistů rychlost dvaceti kilometrů v hodině nerespektuje, pak prezentovaly na svých sociálních sítích. Reakce byly samozřejmě rozporuplné, kromě lidí, které činnost policie schvalovali, neboť tak chrání bezpečnost cyklistů, se našli i tací, kteří měření rychlosti na cyklostezce považovali za plýtvání penězi i časem, který by policie mohla využít lepším způsobem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články