Organizovaná zločinecká skupina ničí lidem auta a pak je vydírá, aby zaplatili opravu

Podvodníci vymýšlí stále nové způsoby, jak vytáhnout peníze z poctivých lidí. Jedním z takových je poškrábání vozů, které byly zaparkované pod bezpečnostní kamerou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dobře koordinovaná skupina podvodníků si delší dobu přilepšovala okrádáním poctivých občanů (alespoň, co je známo), kteří nechtěli mít opletačky se zákonem. Když zaparkovali své auto na hlídaném parkovišti vedle jiného, měli ho údajně odřít a způsobit tím majiteli škodu. Aby to „poškozený“ nenahlásil policii, nechal si od takového řidiče zaplatit. Jenže nic nebylo tak, jak se na první pohled zdálo.

Řidiči raději platili, aby neměli problémy

Když dojde k dopravní nehodě v České republice, nemusí ji vždy řešit PČR. Je-li škoda nižší než 100 000 Kč a účastníci se spolu umí dohodnout, stačí vyplnit hlášení pro pojišťovnu. Strážci zákona zasahují až u vážnějších nehod, kdy došlo ke zranění, odhadovaná škoda na majetku přesahuje zmíněnou částku, nebo se spolu účastníci neumí (nechtějí) dohodnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakýkoliv dopravní přestupek i kolize je následně v záznamech státní policie. A právě tomu se chtěli údajně poškození řidiči vyhnout. Jenže žádný z nich až donedávna netušil, že jsou obětí podvodného jednání organizované skupiny. Ta totiž měla přístup k záznamům z bezpečnostních kamer, které následně upravovala ve svůj prospěch.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po ukázání videonahrávky řidiči, co měl při nepozorném parkování odřít jiné auto, bylo patrné, že se skutečně „otřel“ o vedlejší vůz a v jistém místě ho poškrábal. Záznam byl zfixlovaný, o čemž ale oběť podvodu nevěděla, a pod výhrůžkou nahlášení na policii raději uhradila údajnou škodu. Ta mnohdy přesahovala v přepočtu 10 000 Kč, skupina totiž používala různě drahé vozy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

K dopadení skupiny přitom došlo zcela náhodou, když si za svou oběť vyhlédli policistu v civilu. O jeho povolání pochopitelně nevěděli, a tak nemohli tušit, co bude následovat. Když jeho kolegové zajistili originál nahrávky, jíž nechala skupina dostupnou v nahrávací místnosti, snadno pak ve srovnání s falešným důkazem zjistili, že jde o podvod, který vedl k dalším. Řada poškozených se pak na policii přihlásila s tím, že se stala jejich obětí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články