Někdo už by mohl udělat seriozní studii, jak jsou na tom s egem řidiči sportovních aut. Některé incidenty dávají opatrnou naději, že to opravdu o tom egu bude.
Nechci a nikdy jsem ani nechtěl hodnotit řidiče podle aut, ve kterých jezdí. Ta auta za to nemůžou, to se mnou myslím budete souhlasit. Žádná značka aut nemůže za to, že si je častěji kupují někteří „specifičtí“ jedinci. A možná si tou koupí i něco dokazují. Jsou přesto určitá klišé, která už jsme jako klišé přestali brát a stala se z nich „pravda“. Příklad? Mladý řidič v BMW. Ta značka má zkrátka smůlu. Ale nechme BMW. Co třeba Audi? Tohle video vás pobaví.
Někdo se klidně otočí, jen aby si „vyřídil účty“
Nejzajímavější na něm totiž není ani ten samotný konec, který je spíše komický – tím, jak se mladý řidič ve značkovém hadříku snaží pasovat do role, která mu moc nejde. Nejzajímavější je to tehdy, když vám dojde, co všechno musel náš mladý Audi boy vlastně udělat, abyste ho na konci toho videa mohli vůbec vidět. Ale vezměme to pěkně popořádku. Malý film z dob zvukové grotesky začíná přesně v okamžiku, kdy se kolona na světlech pohne kupředu.
Na šipce svítí přikázaný směr vlevo, to ale řidiči ve stříbrném kabrioletu Audi nebrání v tom, aby zatočil ještě o 90 stupňů a pelášil zpátky. Dobře, stane se, někam spěchal nebo si to na poslední chvíli rozmyslel – kdo z nás jsme nikdy nechybovali. OK, život jde dál, mnohým z nás by to nestálo ani za pohled. Řidiči, z jehož vozu celou situaci sledujeme a jenž jí natáčel to „stálo“ za zatroubení. Opět, nemuselo to být, ale tak stalo se. V Itálii se troubí stonásobně víc.
Světlá chvilka hrdiny přichází
A jedeme dál. Silnice, přechod, retardér, přechod, retardér… Pak se náhle elegantní „myškou“ (v překladu: nebezpečné předjíždění podle par. § 125c / 1f 7) objeví náš „filmový hrdina“. A řádně stylizován do role Zorra mstitele zaparkuje před vozem, pomalu vystoupí a „jde si vyřídit účty“. Moje partnerka vyprskla smíchy, když tenhle okamžik viděla. Ani se jí nedivím. A ještě dodala, že by se klučina strašně divil, kdyby v tom autě seděl „polda“.
To tedy. Nicméně, to hlavní teprve přijde. A sice tehdy, když si uvědomíte, co všechno musel náš Audi guy absolvovat. On se totiž musel znovu otočit, tam kde jsme ho prvně ztratili z očí to úplně nešlo. Čili musel zpět do vedlejších pruhů, znovu odbočit… Stálo by vám to za to ? Drtivé většině z nás nikoli. Tomuto mladému muži evidentně ano. Cosi to možná o mladých (přemotivovaných) mužích s kšiltovkami vypovídá. A je jedno, v čem jezdí.
Jakou máte zkušenost s mladými řidiči v kšiltovkách (i bez nich) Vy?