Automobilka přišla na snadný a geniální způsob jak zlepšit ekologičnost motorů

                   

Zajímá vás svět automobilového průmyslu? Víte, co je ve světě automobilů nového? Chcete znát nové informace, v co nejstručnější, ale přitom obsáhlé podobě? Dnes pro vás máme zprávu o tom, na co přišla známá automobilová společnost Mazda. Díky svému geniálnímu způsobu, s jehož pomocí bude moci plnit emisní limity, možná získá spoustu výhod, o kterých by se ostatním automobilkám ani nemohlo zdát. Otázkou zůstává, zda ji obcházení vydrží a zda z toho nakonec nebude mít ještě problémy. Pojďme se na to trochu podívat a prozkoumat, co Mazda přesně zamýšlí. Někteří z vás možná budou překvapeni.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Biopalivo budoucnosti

Současná doba je velmi zajímavá a týká se to samozřejmě i automobilového průmyslu. Konkrétně motory s vnitřním spalováním mají poměrně zajímavé období. Dalo by se říci, že prochází svými dny a možná se blíží jejich definitivní konec. Na ten si ovšem budeme muset ještě nějakou dobu určitě počkat. V každém případě se jich Mazda nehodlá vzdát a aktuálně provádí celou řadu studií o biopalivech.

Uhlíkově neutrální

Jedna ze studií biopaliv je postavena na bázi řas. Biopaliva na bázi řas způsobí, že výfukové plyny spalovacího motoru budou uhlíkově neutrální, a tudíž nebudou životnímu prostředí tolik škodit. Podle společnosti bude při spalování biopaliv z řas docházet pouze k uvolňování plynného uhlíku, který bude následně vyzařován přímo do atmosféry. Nejedná se ovšem o jedinou výhodu nového typu biopaliva.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Bez ztráty vody

Surovina může být pěstována i na nezemědělské půdě, aniž by došlo ke ztrátě sladké vody, protože bude stačit použít jen sůl a odpadní vodu. Tato biopaliva jsou biologicky rozložitelná a méně škodlivá pro životní prostředí. Stále prochází řadou studií a výzkumů, aby se jednalo o opravdu schopné palivo budoucnosti. Díky tomu by Mazda mohla používat spalovací motory i nadále.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články