Kupujte jako profík! Držte se 3 pravidel při pořizování ojetiny či nového auta. Díky nim se vyhnete pozdějším problémům

Pokud se chystáte na koupi vozidla, dávejte si pozor na několik věcí. V opačném případě byste mohli značně prodělat na neočekávaných opravách.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří lidé si koupí první auto, které se jim líbí. V takovém případě dělají chybu, protože je mohou čekat velké starosti. Před tím, než se rozhodnete pro pořízení nového vozidla, zaměřte se na několik věcí, díky kterým se vyhnete několika problémům. Většina lidí se cítí nejistá, když se má rozhodnout, zda auto vzít. Držte se několika rad, s nimiž si můžete pořídit model, který bude v dobrém stavu.

Nenechte se ovlivnit emocemi

Při prohlídce auta vás mohou ovlivnit emoce. Pokud si žena / muž najde například auto, které je jejich vysněné, mají na ně emoce při výběru velký vliv. Nenechte se tedy ovlivnit kupříkladu zajímavou barvou nebo jinými doplňky. Většina lidí nakupuje pouze očima. Je však potřeba myslet na to, že si musíte dávat pozor na technickou stránku. Jestliže by po technické stránce nebylo v pořádku, pravděpodobně by bylo potřeba vynaložit hodně peněz na opravu nebo pořízení náhradních dílů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Barvu a doplňky si vždy můžete nechat udělat i na jiném autě a kvalitněji. Někteří prodejci se snaží zapůsobit pěkným vzhledem auta. Pokud bude auto z vnější strany příliš naleštěné a vevnitř důkladně navoněné a uklizené, zpozorněte. Možná se jeho majitel snaží skrýt špatný technický stav nebo jinou vadu. Pokud totiž uvidíte vozidlo, které po vzhledové stránce vypadá velmi dobře, neznamená to, že bude i dobře sloužit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ověřte si historii auta a počet km

Velká část lidí se domnívá, že pokud má auto hodně najeto, neměli by ho kupovat. U některých vozidel s nízkým nájezdem však hrozí, že jeho tachometr bude stočený. Vůz, jenž má najeto přes 250 000 km, může být v mnohem lepším stavu než ten se 100 000 km. Velice záleží na tom, jak se o něj původní majitel staral. Pokud byl vozidlu dopřáván pravidelný servis, byly vyměněny opotřebované díly a vlastník zařizoval i jiné potřebné opravy, může sloužit ještě hodně dlouho. Většina oprav by měla být doložena v servisní knížce nebo pomocí faktur.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V dnešní době jsou lidé nedůvěřiví a u pořizování nového auta se není čemu divit. Jedná se o vcelku velkou investici na delší dobu. Nikdo nechce utrácet peníze za nekvalitní zboží. Nenechte se tedy nachytat na hezký počet kilometrů. Na internetu si můžete zaplatit prověření historie vozidla. Díky tomu budete mít hned jasno, jaký je skutečný nájezd kilometrů. Musí se ale vždy jednat o vůz, který je od jeho uvedení do provozu evidován v České republice, kde také navštěvoval technické kontroly, platilo se za něj pojištění atd.

Svěřte výběr odborníkovi

Pokud autům nerozumíte a nechcete se nechat nachytat, svěřte výběr nového vozidla do rukou odborníka. Profesionálové mají více zkušeností s tím, jak jednat s prodejci, na co si dávat pozor a jak vyjednat dobrou cenu. Navíc se můžete domluvit s odborníkem na tom, že za vás bude vyhledávat vhodný vůz. Vám poté oznámí pouze skutečnost, že pro vás našel dobrý vůz za určitou cenu. Sice si za tuto službu trochu připlatíte, ale budete mít kvalitní vozidlo vybrané specialistou.

Na co si při výběru auta dáváte pozor?

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články