Když se rozhodovalo o tom, kde Gigafactory Tesla vyroste, přicházelo v úvahu hned několik lokalit v rámci střední Evropy. Nakonec padla volba na Německo. Zde by měla velká továrna Tesly vzniknout nedaleko Berlína. Toto místo bylo zvoleno mimo jiné i pro svou strategickou polohu, ale dost možná i proto, aby se Elon Musk pokusil trošku poškádlit německé automobilky. Řada lidí výstavbu továrny vítá. Jsou tu ale i ti, kteří jsou proti.
Proti Gigafactory Tesla se začíná protestovat
I když stavba továrny ještě vůbec nezačala a teprve nedávno došlo pouze k podpisu smlouvy, už začíná Gigafactory Tesla vyvolávat negativní reakce a začíná se proti ní poměrně výrazně protestovat. Hlavní slovo si v danou chvíli berou především ekologičtí aktivisté, ke kterým se však přidávají také hlasy běžných Němců, kteří zde továrnu Tesly prostě nechtějí. Zatím jsou protesty spíše komornějšího rázu, ale dá se očekávat, že s postupem výstavby budou nabírat na intenzitě.
Vadí dopad na životní prostředí
Odpůrci Gigafactory Tesla u Berlína argumentují především tím, že továrna bude mít celkově negativní dopad na životní prostředí. I když provoz elektromobilů jako takový je díky nulovým emisím v podstatě zelený, nic z toho se nedá říci o výrobě. Odpůrci se obávají jak toho, že ta bude okolí Berlína znečišťovat, tak se obávají také toho, že by mohlo dojít i k výraznému narušení zdrojů pitné vody, které by mohl být nedostatek.
Továrna samotná nevadí, umístění ano
Protestující vesměs nemají problém s rozvojem automobilového průmyslu a s tím, že zde chce továrnu postavit tato automobilka. Vadí jim hlavně umístění. To je sice z pohledu Tesly dobře strategicky umístěný, ale z pohledu protestujících by byla mnohem lepší jiná lokalita, kde nehrozí rizika spojená s poškozováním životního prostředí tolik, jako na daném již schváleném místě.