Kryptoměny – hackeři a další nebezpečí, která Vašim kryptoměnám hrozí

Vlastníte kryptoměny nebo do nich pravidelně investujete? Podobně jako je tomu i u všech ostatních investic, nákupem kryptoměny to ale vše teprve začíná.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jakmile kryptoměnu vlastníte, musíte se naučit jak ji spravovat, a především chránit před všemi nebezpečími. Kdo by přece chtěl o své investice v kryptoměnách přijít jen pro to, že nebude věnovat dostatek pozornosti jejich ochraně? Pojďme se podívat na to, co Vašim kryptoměnám může hrozit, a jak se co nejvíce ochránit před všemi riziky.

Hackeři – a nejen to

Hlavním nebezpečím jsou samozřejmě útoky hackerů a dalších podvodníků, kteří se mohou pokusit Vašich kryptoměn neoprávněně zmocnit skrze útoky přes internet. Rizikem ale mohou být i podvodníci, kteří nevyužívají ke krádeži online hackerských útoků, ale lstivých způsobů kterými z oběti vyloudí například přihlašovací údaje, hesla nebo další choulostivé údaje pomocí kterých se zmocní Vašich aktiv. A mimo jiné Vás o Vaše investice v kryptoměnách může „ochudit“ i sama společnost, u které máte kryptoměnu uloženou.

Případ Celsius Network – poučte se z chyb druhých

Společnost Celsius Network nedávno zkrachovala a její případ vyvolal na internetu velikou vlnu. Po svém bankrotu společnost vydala prohlášení ve které uvedla, že „uživatelé nemají žádná práva na svá kryptoaktivní aktiva, protože se vzdali zákonných práv na své finanční prostředky v době, kdy je uložili na platformě“ a všichni uživatelé, kteří měli u společnosti uložené své kryptoměny, tak o svá aktiva přišli – a ta byla použita na splacení dluhů zkrachovalé společnosti.

Jak se tedy před hackery a dalšími riziky chránit?

Jako ochrana před online hackerskými útoky mohou sloužit hlavně hardwarové peněženky. Ty obecně slouží k přijímání, odesílání, ale především k bezpečnému držení kryptoměn. Umožňují Vám tedy držení a správu Vaší kryptoměny.

Ochránit se před krachem společnosti která provozuje Vaši kryptopeněženku je už složitější. Jediným způsobem je, vlastnit soukromý klíč ke své kryptoměnové adrese – jen v tu chvíli opravdu vlastníte své prostředky a budete k nim vždy mít přístup. To dovoluje například kryptopeněženka Mitilena, která dovoluje kompletní správu kryptoměny, aniž byste museli vyzradit svůj osobní klíč. Disponuje také mnohými dalšími způsoby zabezpečení a pokročilými funkcemi pro ještě pohodlnější a bezpečnější držení kryptoměn.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články