Nejednomu majiteli auta se tato situace už stala – v autě, od kterého má jediný funkční klíč, se mu právě tento klíč povedlo nějakým způsobem zamknout. Po síti koluje mnoho rad od “specialistů” na opravy a prodej automobilů, které mají pomoci takovým nešťastníkům. Nejhorší scénář potom je, když se do vozu nelze dostat jiným způsobem, než skrz rozbité boční okno, protože je to levnější než přivolání autozámečníka nebo odvrtání zámku.
Jak ale neudělat chybu při výběru rozbitého skla?
“Za 5 let, co se zabývám autodíly z vrakovišť, jsem už prodal přes 300 okének. Jedním z důvodů, proč si je zákazníci kupují, jsou jejich pokusy o otevření vozu, když zapomněli klíče uvnitř. Většina z nich udělala chybu při výběru, které sklo obětovat, “uvedl jeden nejmenovaný podnikatel, který prodává přes internet autodíly.
Podle něj si většina řidičů z nějakého důvodu myslí, že neotevíratelné malé trojúhelníkové sklo jedněch ze zadních dveří je to, které mají rozbít. Dělají ovšem vážnou chybu. Jakou?
Než něco rozbijete, podívejte se, kolik to stojí
Nejméně 90 % motoristů si totiž myslelo, že malé trojúhelníkové sklo je levnější než velké. Ukázalo se však, že tomu tak není. Navíc je mnohem snazší najít v nabídce autodílů velké sklo než malé trojúhelníkové.
Proto odborník radí, než začnete rozbíjet jakékoli sklo, podívejte se na internetu, které z nich se dá sehnat nejlevněji. Podle něj existuje rozdíl i v cenách levé a pravé strany, kdy bývá levnější levé sklo, ale zase je obtížnější ho najít. Mimochodem, v drtivé většině aut bývají skla předních bočních oken mnohem dražší než zadní. Důvodem je samozřejmě fakt, že jsou mnohem rozměrnější.