Jaká jsou nejporuchovější auta vyrobená mezi lety 2011 až 2018? Data nás samotné zaskočila

Německý automobilový klub ADAC provedl průzkum spolehlivosti vozidel vyrobených mezi roky 2011 a 2018. Některé z nich nedopadly příliš slavně.

i Zdroj fotografie: Dacia
                   

Spolehlivost automobilu je jedním z hlavních faktorů při samotné koupi. Ať už se jedná o nové či ojeté vozidlo, každý zákazník žádá co nejlepší kvalitu, většinou v kompromisu s cenou. Německý automobilový klub ADAC se zaměřil právě na spolehlivost jednotlivých modelů a sestavil žebříček těch nejhorších. Nutno podotknout, že se jedná o vozy vyrobené mezi lety 2011 až 2018. V tu dobu se však vyrobilo nespočet vozidel, která jsou dnes v nabídce autobazarů. Dejte si tak na ně velký pozor.

Fiat 500

Menší vůz Fiat 500 je běžným městským vozidlem, je však potřeba dát si pozor na určité modely. Ve skutečnosti se mezi nimi najdou i spolehlivé modely. K častým problémům však docházelo u vozidel vyrobených mezi lety 2011 až 2014. Velké potíže představovaly zejména netěsnosti převodovky, zapalování a poměrně malá životnost tyček stabilizátoru. Kromě toho byly některé motorizace také náchylné na karbonizaci, zejména při protahování intervalů výměny oleje.

iZdroj fotografie: Fiat

Fiat Punto

Pořízení Fiatu Punto nepředstavuje nijak obrovskou investici. Se samotným provozem je to pak horší. Přestože se může nejprve objevit pouze malá porucha, během dalších chvil se seznam s náhradními díly s velkou pravděpodobností ještě rozšíří. Nejvíce problémů u tohoto velmi oblíbeného automobilu je se světlomety, tlumiči, pružinami a také brzdami. V tomto případě je relativně jedno, po jakém roku výroby v uvedeném rozmezí sáhnete, protože spolehlivost všech je přibližně na stejné úrovni.

iZdroj fotografie: Fiat

Peugeot 208

Podle průzkumu automobilového klubu ADAC nejsou Peugeoty 208 vyrobené od roku 2011 do roku 2018 zrovna dobrou volbou. Ojeté modely mají totiž většinou už něco za sebou a zvyšuje se šance, že brzy narazíte na některý z nechvalně známých problémů. Může se jednat například o problémy s centrálním zamykáním, špatnou činnost EGR ventilu, poruchy čidla snímající teplotu chladicí kapaliny nebo třeba problémy se zapalovacími cívkami. Mnohem lepší tak bude, když zvolíte novější variantu. Ta je na tom se spolehlivostí totiž mnohem lépe.

iZdroj fotografie: Peugeot

Renault Megane

Novější modely Renault Megane patří k velmi spolehlivým automobilům. O těch starších se to bohužel říct nedá. Z průzkumu vyplynulo, že starší modely mají často problémy s elektronikou, a to především se zámkem řízení a centrálním zamykáním. Při výběru naftového motoru na vás čeká jeden velký strašák – turbodmychadlo. To nemá dostatečnou spolehlivost, aby vydrželo tak dlouho, jak by se předpokládalo. Benzínové verze měly zase problémy s palivovými čerpadly. K tomu všemu se přidaly poruchy alternátoru a řízení.

iZdroj fotografie: Renault

Dacia Logan

Rumunská Dacia Logan je známá hned několika problémy. Starší modely jsou náchylné ke korozi a praskají zde pružiny. O moc lépe na tom nejsou ani tlumiče a samotné řízení, které se často stává terčem poruchy. Známé jsou i potíže s elektronikou, například s centrálním zamykáním a elektrickým stahováním oken. Nejnákladnější opravu však představuje opotřebená spojka, která nevydrží tolik, co by měla. Při výběru tohoto automobilu tak buďte pořádně obezřetní, nebo se mu úplně vyhněte.

iZdroj fotografie: Dacia

Jaký máte na tyto automobily názor vy?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články