Bezklíčový vstup do vozu přináší pohodlí při používání vozu a mnoho věcí usnadní. Není totiž třeba vyndávat klíček z kapsy. Stačí, když tam je a automobil se nám odemkne. A to stejné platí, pokud auto startujeme, jelikož to stačí stisknout tlačítko. I když se to zdá jako velmi pohodlná věc, jsou tu i rizika, která nahrávají zlodějům.
Krádeže jsou poměrně časté
Díky těmto technologiím mají často zloději větší šance dostat se do vozu a ten nastartovat, i když u sebe nemají klíče. A to tím způsobem, že pomocí speciálních zařízení zesílí signál klíčku a poté vůz snadno otevírají a startují. I když má majitel auta klíček doma, může se jim bez problémů podařit jeho auto odemknout. A to se jeví jako problém.
Automobilky přicházejí s řešením
Aby k podobným krádežím nedocházelo, snaží se automobilky využívat stále nové technologie a prvky, které by tomu měly zabránit. Jedním z takových jsou například systémy, které detekují, zda je klíček v pohybu, nebo v klidu. Pokud se nehýbe, a je tedy uložen doma, tak se signál, který vysílá, po čase vypne.
Druhým řešením je využívat nové a sofistikovanější formy komunikace mezi klíčkem a vozem. V tomto směru se jedná hlavně o využití dvou současně vysílaných, ale velmi vzdálených frekvencí. I toto dokáže zlodějům výrazně zkomplikovat zachycení a následní zesílení samotného signálu.
Obezřetní by měli být i majitelé vozidel
Obezřetnost se vyplatí i těm, kteří takové auto s bezklíčovým vstupem vlastní. Základem by mělo být ukládání klíčů na to správní místo. Nejlépe tak, aby nebyly poblíž oken nebo poblíž dveří. Některé tipy jsou spojeny dokonce s ukládáním klíčů do kovových boxů, což je sice funkční metoda, ale už zbytečně komplikovaná. Základní obezřetnost spolu s technologiemi automobilek by měla stačit. Tedy pokud nepřijdou zloději automobilů v brzké době opět s něčím novým.
Foto: Pixabay.com