Koronavirus ovlivnil naše životy a najednou jsme měli zakázáno chodit na řadu míst, stejně jako jsme museli nosit i roušky. V prvních dnech dokonce i ve voze, ale postupně se toto pravidlo rozvolnilo v závislosti na tom, s kým jsme ve voze cestovali. Nyní už je míst, kde musíme mít roušku, jenom minimum. Když ji ale mít nebudeme, do těchto míst nemůžeme.
Rouška na zpětném zrcátku
Možná jste si již všimli, že většina lidí za volantem už roušku nenosí, jelikož nemusí. Zároveň jste si ale mohli všimnout toho, že mnoho řidičů ji má zavěšenou na zpětném zrcátku. Jelikož jste takových jistě potkali celou řadu, začali jste přemýšlet nad tím, proč tomu tak je. Proč si ji věší na toto místo, jaký to má důvod a není to nějaká symbolika? Nějaké upozornění, nebo fakt, že dávají najevo svůj určitý postoj? Zjistili jsme, proč to tak je a musíme říci, že odpověď je velmi jednoduchá.
Vysvětlení je jednoduché
Pokud začínáte spekulovat nad tím, jaký význam má rouška na zpětném zrcátku, tak vám odpovíme, že nijak unikátní. Důvodem toho, že si ji řidiči věší na toto místo je jednoduše pouze fakt, že je to praktické. Zpětné zrcátko dobře poslouží jako určitý věšák, kam se dá rouška snadno pověsit a potom zase sundat.
Navíc je jistota, že nebude příliš kontaminována různými nečistotami, k čemuž by mohlo dojít když bude položena na sedadla, umístěna v kastlíku, nebo v jiné přihrádce. Takto se nedotýká jiných předmětů, které by mohly být kontaminované.
Vždy po ruce
I když v autě ji řidič mít nemusí, a venku také ne, jsou stále místa, kde se bez roušky neobejde. Takovým místem je třeba obchod. Rouška pověšená na zrcátku ve voze je tak stále připravena k použití. Lidé na ni nemusí myslet a brát si ji z domu, jelikož když vyrazí nakoupit autem, vezmou si ji ze svého zrcátka, a po nákupu ji zde znovu pověsí, kde bude připravena na příště. Tedy pokud ji nevezmou domů, například kvůli dezinfekci.