Specialisté z Ameriky zveřejnili seznam aut, která zvládnou i vyšší nájezd

                   

Auta jsou od toho, aby jezdila. Řada lidí se často bojí toho, že vyšší nájezd může být u auta problém. A to jak ve chvíli, kdy vůz kupují, tak ve chvíli, kdy s ním plánují jezdit často a hodně. Je pravdou, že některé vozy a některé motory nemusí být úplně ideální, pokud mluvíme o vysokém nájezdu. Zároveň je tu ale i druhá strana mince, tedy vozy, které vysoký nájezd zvládnou zcela bez problémů.

Odborníci sestavili žebříček nejlepších

Pokud jste v situaci, kdy vás zajímá, jaké vozy dokážou zvládnout i vysoký nájezd, jistě se vám budou hodit data od odborníků z amerického ISeeCars. Tito lidé dali dohromady seznam, který mapuje ty vozy, které bez problémů zvládnou i větší nájezd.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Abychom měli jasno o tom, jaký má daná žebříček vypovídající hodnotu, je třeba vědět, co Američané z ISeeCars vlastně mapovali. Zaměřili se na vytváření databáze vozidel, které mají najeto více než 200 000 mil, tedy v přepočtu více než 320 000 kilometrů. A potom stačilo jednoduše zmapovat, jak velký je  podíl těchto aut na amerických silnicích. A čím více jich zde jezdí, tím větší pravděpodobnost je, že dané auto je skutečným držákem.

Vodítko pro toho, kdo plánuje koupi, nebo toto auto má

Komu může tento žebříček, který pro vás zveřejníme, pomoci? V první řadě těm, kteří plánují konkrétní model koupit. Nejenom, že mohou vybírat i mezi vozy s vyšším kilometrovým nájezdem. Nemusí se ani sami být toho najet s vozem ještě dost, klidně i několik desítek i stovek kilometrů. Auto by to podle všeho mělo zvládnout.

Dále je žebříček dobrou radou pro toho, kdo má doma některý z vozů, které se nacházejí na prvních příčkách. Skutečně není důvod se ho zbavovat, jelikož podle všeho dan model ještě velmi dobře poslouží a lze s ním ještě dlouhá léta jezdit a najíždět desítky i stovky tisíc kilometrů bez nutnosti trávit čas v servisu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pětice nejlepších vozidel

Jdeme se podívat na to, s čím odborníci z ISeeCarspřišli. A začneme hned těmi vozy, které lze označit za nejlepší, jelikož jejich podíl je s nájezdem přes 200 mil na silnicích největší. Mezi tyto vozy patří Toyota Land Cruiser, s hodnotou až neuvěřitelných 15,7 procenta. Na druhém místě je s celkem velkým rozdílem další vozidlo této značky, tentokrát Toyota Sequoia s hodnotou 9,2 procenta. A třetí místo bere Ford Expedition, který má procentuální podíl 5,2.

Hned za ním se v žebříčku spolehlivých vozů, které zvládnou delší nájezd, objevuje Chevrolet Suburban s podílem 4,9 procenta. A za ním, nejlepší pětici uzavírající, Toyota Higlander Hybrid, s podílem 4,2 procenta. Už to, že jsou v první pětici hned tři Toyoty, jasně vypovídá o kvalitě této značky, které není nijak neznámá a mnoho majitelů nejenom zmíněných modelů to potvrzuje.

Jaké vozy patří do nejlepší desítky?

Pětici nejlepších máme zmapovanou. Podívejme se ale i na to, kdo podle Američanů patří mezi nejlepší desítku. Na šestém místě je to model Chevrolet Tahoe, dále je to model GMC Yukon XL, za ním je to Toyota 4Runner, kterou následuje GMC Youkon a celou desítku nejlepších uzavírá Honda Ridgeline.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

K žebříčku samozřejmě dodejme, že se jedná o data z amerických silnic a tak řada vozů není na našich evropských vozovkách až tak známá, nebo běžná. Je to jednoduše proto, že i automobilky svou nabídku selektují podle lokalit a podle zájmu zákazníků. Řada modelů, které mají v portfoliu, tak může být čistě amerických, ale zase tu jsou i takové, které jsou určené výhradně pro americký trh.

Nejenom kvalita auta, ale také jeho majitelé mají vliv na celkový nájezd

Daná data ukazují, že jsou auta, která zvládají velký nájezd zcela bez problému. Nutno ale dodat, že to není vždy jenom kvalita provedení daného vozu. Vliv na celkový nájezd má pochopitelně i to, jak se o auto staráme. Jak s ním jezdíme, jak často měníme olej a další věci, nebo jak často vůz necháváme kontrolovat a servisovat. Toto všechno jsou věci, které se na celkovém nájezdu samozřejmě mohou určitým způsobem podepsat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články