Běžné věci, které můžou způsobit ve vašem autě požár. Názorné video ukazuje, že i láhev s vodou je nebezpečná

Předejděte nepříjemným situacím a nikdy v autě nenechávejte tyto věci. Mohly by způsobit požár a z vašeho auta by zbyla jen hromada ohořelého plechu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Běžně lidé v autě nechávají různé věci. Některé však mohou být velice nebezpečné, například zapalovače nebo i plastová láhev s vodou. Dávejte pozor zejména v létě při vysokých teplotách, kdy se automobil na slunci zahřívá. V letních měsících jsou denní teploty opravdu vysoké, a tak tyto věci můžou váš automobil v lepším případě jen poškodit, nebo dokonce může celé auto začít hořet.

Láhev s vodou

Při zahřívání plastů se uvolňují škodlivé sloučeniny, jako je například bisfenol a antimon. Tyto látky jsou nebezpečné a karcinogenní a mohou způsobit podráždění žaludku a nevolnost. Proto byste nikdy neměli nechávat láhev s nápoji v autě. Za určitých podmínek může plastová láhev i způsobit požár.

iZdroj fotografie: Unsplash

Propálené čalounění a požár

Láhev s vodou, jak plastová tak i skleněná, může fungovat stejně jako lupa, která zaostřuje sluneční paprsky. Ty mohou rozdělat oheň. Taková láhev tak může ve vašem autě v důsledku vysokých teplot přinejmenším propálit čalounění.

Elektronika jako časovaná bomba

Další věcí, kterou byste nikdy neměli nechávat v autě, a to zejména na přístrojové desce nebo na sedadle, jsou mobilní telefony či notebooky. Baterie jsou jako časovaná bomba. Vystavení elektroniky slunci a vysokým teplotám může způsobit její explozi. Provozní teplota baterií je 20–30 °C, vyšší teploty jim nesvědčí, protože se přehřívají. Maximální teplota, které může být elektronika vystavena, je 60 °C.

iZdroj fotografie: Pexels

Plynové zapalovače

Stejně jako baterie v elektronice můžou i zapalovače způsobit poškození vašeho auta, nebo může dojít i k požáru. Přehřátý zapalovač dokáže vybuchnout a nadělat velké škody. Proto pokud jste kuřák, myslete na to, že zapalovač do auta nepatří.

V automobilu je hodně částí, které mohou vzplanout, například čalounění, plasty nebo koberečky. Někdy může dojít jen k poškození některých částí, nicméně se požár dokáže rychle rozšířit, v důsledku čehož může shořet celé auto. Teploty v letních měsících přesahují i 60 °C, tak na to myslete. Stalo se vám někdy něco podobného?

Zdroj: Auto.Blitz

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články