Výrobci pneu uvádějí novinky. Letní verze, které jsou použitelné i v zimě

                   

Každý ví, že existují pneumatiky zimní, letní a celoroční. Tuto trojici se rozhodl narušit Michelin svou novinkou v podobě pneumatiky, kterou lze označit za celkem unikátní model. To proto, že se v podstatě jedná o pneumatiku letní, se kterou se bude dát běžně a bezpečně jezdit také v zimě. Přesto nejde o model, který by se dal škatulkovat jako celoroční. Můžeme tak říci, že je to letní pneumatika na zimu, což je ve světě gum celkem velký unikát.

Seznamte se s pneumatikou Michelin CrossClimate

Unikátem pneumatiky Michelin CrossClimate je především její běhoun a dezén. Pokud se podíváme na běžnou celosezonní pneumatiku jakéhokoliv výrobce, tak je velmi podobná zimním modelům. U některých jenom těžko rozlišíte, zda je o celoroční nebo zimní verzi. Oproti tomu Michelin CrossClimate je jasně charakteristická tím, že její dezén je zcela jiný. Na první pohled vypadá velmi netradičně a nutno říci, že u pneumatik není něco podobného zvykem. I díky tomu je tento typ pneumatiky poměrně snadno identifikovatelný. Právě dané tvarování dezénu má z pneumatiky dělat zajímavý model letní pneumatiky použitelné také v zimě. Ano, můžete ji označit i za celoroční, ale od těch klasických se svým provedením přece jenom výrazněji liší.

Další výrobci nestojí opodál

Podívat se můžeme i na několik konkurentů, kteří se také snažili narušit zaběhlý model celoročních pneumatik, které jsou vlastně zimní, pouze s upravenou směsí. Mezi takové patří třeba Bridgestone WeatherControl A005, popřípadě i Goodyear Vector 4Seasons. I tady je celkem charakteristicky vidět, že se vzhledem jedná spíše o letní pneumatiku, která však může být použita i v zimě. Tak unikátní jako model od Michelinu však ani jedna rozhodně není.

Stále jde o univerzální řešení

Co dodat na závěr? Fakt, že se stále jedná o univerzální řešení a nutno dodat, že ač se výrobci snaží sebevíc, tak se univerzální pneu nikdy nevyrovná klasické zimní nebo letní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články