Učitel autoškoly vyzrál nad věčným problémem všech motoristů. Dává si do auta lví trus a vřele to doporučuje

Bizarní myšlenka, na první pohled absolutně nesmyslná věc, která hraničí s pokusem o prank nebo aprílový žert. Ale má svůj význam.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Lví trus v autě? Jakkoli by se mohlo zdát, že se jedná, když ne o vtip, tak o nějaký nepodložený řidičský mýtus, lze najít důvody, proč by řidiči mohli výkaly velké kočkovité šelmy používat. Jde o řešení poměrně palčivého problému, existují však jiné, dostupnější a méně náročné prostředky.

Kuny a hlodavci jsou pro auto problém

Svět automobilismu je zcela mimo svět přírody a zvířat, auta a zvířata nejdou dohromady. Ať už jde o srážky aut se zvěří přebíhající z lesa přes silnici nebo o domácní mazlíčky, jejich přeprava je obvykle diskomfortní jak pro posádku, tak pro zvířata. Problémem pak je, když se u auta nebo v autě objeví nějaký nezvaný zvířecí návštěvník, zejména hlodavec nebo malá šelma. Kuna je zvíře na první pohled roztomilé, které se nejeví pro řidiče jako problém.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při nechtěném kontaktu na silnici nemá auto problém, kuna při své velikosti automobilu moc neuškodí. Jde však o velký problém, pokud si kuna najde cestu do garáže nebo ji zaujme auto zaparkované na ulici. V motorovém prostoru je řada kabeláže, polstrování, výplní a jiných materiálů, které jsou pro kunu atraktivní. Ať už jde o to, že kuna některé materiály okusuje a požírá, jiné využívá třeba ke stavbě svého hnízda.

Garáž lze uzavřít, na ulici půjde o dlouhý boj

Tak jako tak dochází k tomu, že pokud se kuna dostane pod kapotu auta, může napáchat velké škody, a auto dokonce znepojízdnit. Jak se dá kuny zbavit? Ten, kdo to už někdy zažil ví, že to není jednoduché, ale možnosti tady jsou. Je rozdíl, pokud řidič parkuje auto na ulici před domem nebo v uzavřené garáži. Druhá možnost je malinko lepší, garáž lze utěsnit a kunu odchytit do pasti. Pokud se jedná o auto, které parkuje na ulici, je určitá pravděpodobnost, že kuna může z auta utíkat, a pak se vracet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle některých pramenů dokonce jedna kuna může přilákat druhou. Tím, že si označkuje pachem své teritorium, provokuje jiné kuny, které se snaží místo přeznačkovat a zabrat pro sebe. Vyhnat kunu kunou samozřejmě nedává smysl. Existuje elektronické zařízení, které lze namontovat pod kapotu do auta. Vydává krátké opakované pulsy, signály, jakési pípání či bzučení, které by mělo být pro malá zvířata nepříjemné a odpuzovat je.

Technické řešení existuje, pípá a pípá

Bohužel zvuky slyší i řidič, takže se nejedné asi o úplně komfortní řešení. Navíc je zařízení napájeno z autobaterie, a i když má malý odběr, jde o trvalé napájení díky kuně zbytečné zatěžovaní elektroinstalace a baterie. Lidové návody, jak se zbavit kuny, jsou poměrně netradiční, až zábavné. Kuna prý nemá ráda lidské vlasy. Údajně mužské vlasy ostříhané nasucho jsou prý zárukou odpuzení kuny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kuna prý také nemá ráda pach nafty, takže by měli mít výhodu majitelé netěsnících dieselů. Spoléhat na to však nelze. Hluk je také pro kunu nepříjemný, problémem je, že při nastartování auta kuna uteče, pak se ale do auta zase může vrátit. V neposlední řadě je prý odpuzovačem kun moč domácích mazlíčků. Aplikovat kočičí či psí moč v garáži asi lze, jak to procesně zvládnout a dostat zmíněnou tekutinu na místo, necháme na představivosti každého osobně.

Trus lva nebo tygra, ale kde ho sehnat?

Lít Azorovu či Micinčinu moč pod kapotu auta však asi nikdo chtít nebude. Zápach by se dostal do kabiny. Posledním „zaručeným“ odpuzovačem kun je prý tygří nebo lví trus. Jak takový materiál získat a nezemřít ve spárech krále zvířat? Rozhodně ne tak, že se řidič sám bude snažit výkaly sebrat. Nedaleko lvího trusu bude určitě sám lev a ten nemusí mít pro takové jednání pochopení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Možná by bylo průchozí požádat například v některé zoologické zahradě, zda by nešlo část trusu odebrat. Samozřejmě v rámci bezpečnostních a hygienických pravidel. Nebo se zeptat Karlose Vémoly, který lva doma má a třeba by se rád za úplatu nějakých bobků zbavil. Nicméně co udělá trus pod kapotou auta je asi jasné. Suchý trus nebude mít takové účinky, navíc po zahřátí může začít hořet. Čerstvé výkaly pak v horkém motorovém prostoru dají vzniknout něčemu, co člověk nechce cítit, ani čistit.  

Co si myslíte o lvím trusu v autě vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články