Zloděj aut prozradil, jaká ochrana nejvíce komplikuje krádež auta. Jde o levné a účinné řešení

Ochránit automobil před odcizením chce každý motorista. Existují drahé systémy, ale také levná řešení za pár korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdo by neměl strach z krádeže auta? Této situace se obává asi každý motorista – bez výjimky. Jakmile je vymyšlen nějaký nový ochranný systém, přijdou zloději s tím, jak ho překonat. Existují ale překvapivě levná, jednoduchá a účinná řešení, jak auto ochránit. Co zlodějům komplikuje život?

Tuning, úpravy, unikáty. Exotika odrazuje

Velké křídlo, divoký lak, neobvyklá kola, aerodynamický paket karoserie. Ať už se dá či nedá mluvit o vkusu a estetice, jedno se rozsáhle upraveným autům upřít nedá. Zloději je neradi kradou. Takové auto je totiž snadno dohledatelné, a navíc auto s extra tuningem se nedá jen tak prodat.

iZdroj fotografie: Pixabay

Prodej pro zloděje není snadný, a to ani po kusech na náhradní díly. Padouch by musel, pokud tedy nekrade naopak vyloženě exota na objednávku, vynaložit velké úsilí s prodejem. Objektem zájmu je tedy běžný model běžné značky, v originálním stavu.

Certifikované značení skel

Vhodné auto ke krádeži je to, které nelze identifikovat. Teď nejde o registrační značku, již stačí sundat a zahodit, nebo VIN. Ten umí zloději rychle vyměnit, předělat. Ovšem vypískované číslo na skle, to je skutečná komplikace. Podle čísel na sklech lze auto po krádeži snadno identifikovat, jednodušší je ukrást auto bez označených skel.

Pojistka to (ne)pokryje 

Není pojistka jako pojistka. Ta, kterou uzavřete u své pojišťovny, přinese peníze, když vám auto skutečně někdo ukradne. Pojistka zapalování nebo vstřiků, když ji vyndáte z auta, zajistí nepojízdnost. Zloděj nechce sedět v autě, které nejde nastartovat. Nějaké škody sice způsobí, ale pravděpodobně rychle nechá na pokoji auto, se kterým nemůže opustit místo činu.

Imitace alarmu

Do auta, ve kterém bliká červená dioda, se leckdy zloděj ani nebude snažit vloupat. Nechce riskovat, že s otevřením dveří začne houkat alarm. Ovšem ten ani v autě nemusí být. Stačí si koupit za pár korun červenou diodu s blikačem a viditelně ji umístit do auta. Úspěšnost by měla být zhruba 50 %. 

Klíč zabalený do alobalu

Odemykání na dálkové ovládání umějí zloději zneužít. „Predátoři“ totiž zvládnou zachytit vlny od klíče k autu, vozidlo otevřít a ukrást. Podle zlodějů je nepříjemné, když chtějí auto zcizit, ale nemohou vlny zachytit. Tak jim to znepříjemněte tím, že zabalíte klíč do aluminiové fólie. Stojí to pár korun. Samozřejmě existuje i sofistikovanější řešení, jak elektromagnetické vlnění odstínit, ale pro začátek lepší něco než nic.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tajný vypínač

Tajný vypínač rozpojí důležité elektrické vedení a zloděj nenastartuje. Existuje i takové řešení, že zloděj nastartuje, odjede, ale po pár minutách motor zhasne a už nepůjde nastartovat. Důležité je vědět, že zloději znají obvyklá místa, kam se takový vypínač umísťuje, takže v tomto ohledu musíte být hodně vynalézaví. A druhá věc – nezapomínat vypínač používat. 

Pro spolehlivou ochranu prvky kombinujte

Zloděj dříve či později překoná každý bezpečnostní systém a pokud bude chtít, vaše auto nakonec ukradne. Důležité je mu to co nejvíce zkomplikovat, ideálně kombinováním bezpečnostních prvků, zabezpečovacích systémů a preventivním chováním.

Jak chráníte své auto před zloději?

Zdroj: TieForum
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články